• december 16, 2021 9:11 pm
  • Trnava, Trnavský kraj
7,50

Zberaný v deň svätojánskej noci za splnu, nasiaknutý zlatou slnečnou energiou, kedy sú byliny a najmä jánsky olej mimoriadne liečivé, pretože pri pribúdajúcom mesiaci stúpa liečivá sila hore do kvetov a vňate rastliny.

Použitie: vonkajšie aj vnútorné. Mal by byť v každej domácej lekárničke po celý rok.

Vnútorné:

Považuje sa za prírodné antidepresívum, preto je perfektné piť ho na ľahké úzkostné, depresívne stavy a stres. V siliciach je veľmi cenná zložka – hypericín, ktoré sfarbujú olej do krvavo červena, nazýva sa aj ako krv sv. Jána. Hypericín zlepšuje metabolizmus a obnovu buniek.

Vonkajšie:

Úžasne hojí rany, najmä popáleniny, skvelý pomocník po spálení slnkom. Použite ho na vmasírovanie alebo liečebné zábaly na boľavú chrbticu, pre pružnosť medzistavcových platničiek, reumatické bolesti, seknutie, zápal sedacieho nervu, kĺby a svaly. Uvoľňuje stuhnuté svalstvo a zlepšuje krvný obeh, má rovnako protizápalové účinky. Výborne uľaví aj od kŕčových žíl, štípancov od komárov alebo oparov či suchú, ekzémovitú pokožku rôzneho druhu.

Postup použitia: Do stavcov masírovať jemne zohriaty olej 2-3x denne. Ak sa robí masáž so zábalom (fólia + deka) – nechať ho natretý vsiaknuť hodinu. Pitie: 3x denne po č. lyžičke.

Vhodný aj pre bábätká a tehotné ženy, či poškodené prsné bradavky po kŕmení.

Je lepšie sa rozhodnúť vymeniť kozmetiku plnú chémie za kvalitné a živé oleje plné enzýmov, vitamínov a esencií priamo z prírody.

Zloženie: za studena macerovaný ľubovník v slnečnicovom oleji. Usadenina na spodku fľaše je prirodzenou súčasťou.

Kedy ho nepoužívať?!

Nechoďte s natretým ľubovníkom na priame a prudké slnečné žiarenie, najmä pri opaľovaní. U niektorých môže zanechať (neškodné a dočasné) červené fľaky po pokožke. Ak je slnko mierne, je to v poriadku.

200 ml