• apríl 24, 2021 6:57 am
  • Veľký Krtíš, Banskobystrický kraj
6

Ponúkam na predaj  pastovaný včelí med, priamo od registrovaného včelára v centrálnom registri včelstiev, držiteľa regionálnej značky „Hont produkt „.
Včelí med je 100% prírodný produkt. Med je z vlastnej včelnice, ktorá sa nachádza v južnej časti regiónu Hont v okrese Veľký Krtíš.
Med ako doplňujúca potravina je pokladaný za elixír života od kolísky až po hrob. Pri mede sa ideálne dopĺňajú vlastnosti liečebného a výživného charakteru.

Pastovaný med je veľkou pochúťkou.
Lahôdka pre deti a dospelých. Charakteristickou vlastnosťou väčšiny našich
nektárových/kvetových / medov je rýchla kryštalizácia, spôsobená prevahou jednoduchého cukru – glukózy. Hodvábne krémovitá konzistencia a svetlá farba medu vzniká pri procese pastovania. Pastový med je ideálnou pomazánkou na pečivo, pretože nesteká a pritom ostáva vždy mäkký a vláčny. Obsahuje jemnú arómu z nektáru širokého spektra kvitnúcich rastlín. Je to základ vysokej kvality našich medov. Pastovaný med je prírodný kvetový med, v ktorom zostávajú neporušené všetky biologicky aktívne látky ako sú enzýmy, vitamíny a minerálne látky. Pastovaný med nestráca pastovaním nič na svojej kvalite, nesteká a zostáva dlho vláčny. Pri skladovaní v chlade a tme si nechá všetky biologicky aktívne látky. Vynikajúcim pastovaným medom je med z repky. Ten často obsahuje veľké množstvo nektáru i z ovocných stromov, púpavy a kvetín, ktoré kvitnú v máji. Pastovaný med doporučujeme všetkým, ktorí uprednostňuju biologickú hodnotu medu ako potraviny.