• október 12, 2022 12:18 pm
  • Veľký Krtíš, Banskobystrický kraj
7

Včelárstvo pod Kammeným vrchom predáva tohtoročný agátový medík.

Agátový med je zlatožltej farby, vďaka vysokému obsahu fruktózy je najsladším medíkom a najdlhšie vydrží bez kryštalizácie. Má aj pozitívne účinky na zdravie.

Ak nie ste pravidelným a špeciálnym konzumentom medíkov, doporučujeme tento druh medu, nakoľko je najsladší a najdlhšie vydrží tekutý.

Naše rodinné včelárstvo- Včelárstvo pod Kamenným vrchom sa nachádza v obci Kosihovce, v okrese Veľký Krtíš na rozhraní Krupinskej planiny a Ipeľskej kotliny s nádherným výhľadom z Kamenného vrchu. Včelárime od roku 2017, odvtedy sme stihli vyštudovať včelárenie na SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici a ešte viac obľúbiť pozorovanie a prácu so včelami.

Včelárstvo je zaregistrované ako farma na chov včiel, aj na RVPS  pre predaj z dvora. Sme registrovaným členom Slovenského včelárskeho zväzu.

Medík si môžete kúpiť v obci Kosihovce v zákrute pod starým orechom osobne, alebo posielame aj poštou. Včelárstvo by sme chceli ďalej rozvíjať, preto budeme radi, ak kúpou medu nás podporíte, alebo sa staneme vašim dlhodobým dodávateľom „zdravia“, dvorným včelárom.